Obecná diskuze k bodovému systému

10.5.2008 19:08

Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

17.12.2010 12:32 vložil vlastec  IP: 77.104.238.129

Jak jezdím a chovám se v provozu, je můj problém a především moje vizitka. Netvrdím, že Policie je bezchybná. Ale selhání jedince nelze paušalizovat na celou instituci. Taky netvrdím, že všichni řidiči jsou čuňata, protože jsem se setkal s několika, kteří se tak v provozu opravdu chovali. Znám a potkávám i spoustu slušných, kteří pravidla respektují.
Pokud Vás moje příspěvky iritují, nemusíte je číst. A co se týče Policie, oficiálně neexistuje tzv. čárkový systém, kdy se výše osobního ohodnocení policisty odvíjí od oznámených případů. Stejně tak existuje systém, kdy policista musí po službě odevzdat např. 1000,- Kč v udělených pokutách nebo nezaplacených blocích. Nemá to ze své hlavy, ale je nucen jinými hlavami. Tak se nedivme, že pak někomu za "pásy" dají blokově na místě tisícovku, protože jinak celý den nezjistili nic jiného. A osobní chce každý z nich.
Jinak mimo jiné jsem učitelem autoškoly. Tedy ne jedinec postižený přílišným smyslem pro moralitu, pouze a jen člověk, který má úctu a respekt k pravidlům společnosti. Ale některé reakce mně pomalu utvrzují v tom, že na tomhle fóru nemám co dělat.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

17.12.2010 15:50 vložil Jarda  IP: 78.102.242.151

"Tak se nedivme, že pak někomu za "pásy" dají blokově na místě tisícovku, protože jinak celý den nezjistili nic jiného. A osobní chce každý z nich."
Tak touhle větou jste pouze potvrdil to,že policajtům nejde vůbec o bezpečnost na silnicích,tam ať se všichni pozabíjí,oni prostě na silnice chodí vydělávat a plnit úkoly nadřízených ve smyslu,"pánové,dneska donesete X tisíc,nebo se nevracejte,a řadový policajti jdou jak stádo ovcí,takový druzí výběrčí daní,a kasírujou a kasírujou bez jakékoli chuti třeba řešit banální přestupek dohodou...atd.A to má podle Vás výchovný efekt,to Vám jako učiteli autoškoly nevadí??Nevadí,protože vy,a teď nemluvím na Vás(aby jste se neurazil) ale obecně učitelé,majitelé autoškol,polygonů atd...na tom díky nedokonalosti bodového systému jen přiživujete.Řidičů,kteří se vybodovaly na kravinách typu,(pásy,světla,lékarníčka) a jiné,to co nemá nic společného s bezpečností silničního provozu je dost,a vy je pak s otevřenou náručí a peněženkou vítáte ve vaších učebnách,a snažíte se je převychovat.
Nedokonalost bodového systému,to není jen z mé hlavy,ale to jsou slova třeba mě uznávaného dopr.experta St.Humla,který toto sám prohlašuje vč.jiných dopr.expertů.Je ale zvláštní,že jsem z jediného vašeho příspěvku neslyšel jedinnou kritiku vůči bod.systému,proč asi?On je totiž dokonalý,ale jen pro určité skupiny či instituce.

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019